Kvalitní ústní a zubní péče s mikrostříbrem

V dnešním článku si přiblížíme více informací o LR produktech, které jsou určené pro správnou péči o chrup. Zaměříme se především na zubní pastu a žvýkačku Microsilver plus. Povíme si, jak produkty správně používat a jaké jsou jejich účinky.

K tomu, abychom správně zpracovali potravu a využili všechny její živiny optimálním způsobem, tak je velmi důležitý zdravý chrup a celkově zdravá dutina ústní.

Microsilver_mycolostrum.cz

Microsilver pasta

Základní součástí pasty je mikrostříbro s nanoporézní strukturou.

Jak zubní pasta, tak i žvýkačka z řady microsilver efektivně redukují mikrobiální osídlení dutiny ústní a působí především na bakterie Streptococcus a Lactobacillus, které jsou hlavní příčinou tvorby zubního kazu.

Hlavní výhody zubní pasty a žvýkačky řady microsilver.

 • prevence zubního kazu a zubního plaku
 • prevence paradentózy 
 • redukce zápachu z úst
 • prevence a podpůrná léčba zánětu dásní

 

Zubní pastu MICROSILVER je kromě klasického čistění zubů možné použít i na následující způsoby:

 • Zredukovat zápach z dutiny ústní. Malý proužek pasty si naneste na jazyk a nechte chvíli působit. Následně si ústa důkladně vypláchněte. Zápach z úst by měl ustoupit.
 • Čištění mezizubních prostor. Pastu naneste na mezizubní kartáček a prostor mezi zuby si důkladně vyčistěte. Poté nechte chvilku působit a ústa si vypláchněte.
 • Posílení dásní. S pomocí mezizubního kartáčku si pastu vmasírujte do dásní a nechte působit. Ústa se v tomto případě nevyplachují.

25090 

 

Microsilver žvýkačky

Ve srovnání s jinými žvýkačkami určenými pro péči o chrup žvýkačka Microsilver velké výhody:

 • Účinkuje rychleji. Díky mikrostříbru a nanoporeznímu povrchu (zvyšuje jeho povrch), který váže mnohem více bakterií než koloidní stříbro, má mnohonásobně větší desinfekční a antibakteriální účinky.
 • Je účinnější. Odstraňuje až 83 % bakterií na rozdíl od komerčních žvýkaček, které eliminují jen 40–60 % baktérií.
 • Účinkuje déle. Dokonce i po 5 hodinách zůstává v dutině ústní méně bakterií než v případě užití komerčních žvýkaček.
 • Mají jemnou texturu a nelepí se na zuby jako normální žvýkačky. Proto se dají používat i s rovnátky a zubnímí protézami. Vřele doporučujeme vyzkoušet.
 • Mikrostříbro nemá žádné vedlejší účinky. Jeho činnost je založena na fyzikálních reakcích, které vedou ke zničení bakterií. Mikrostříbro nezasahuje do metabolických procesů člověka.

 25091-99

 

LR Microsilver

Cizorodé bakterie představují pro člověka velké riziko. Vyskytují se všude kolem nás. Na našich rukou, ve vlasech, na předmětech, které každý den používáme, ale zároveň i například v našem střevě. Bakterie se množí velmi rychle. Během 20 minut se jejich počet zhruba zdvojnásobí. Vedle rychlého množení se i snadno přenáší např osobním kontaktem, vzduchem, slinami atd.

Stříbro má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Stříbro působí proti velkému počtu bakterií a plísní již v minimální koncentraci, aniž by poškodilo lidké buňky.

LR Microsilver má baktericidní vlastnosti, tzn. že ničí bakterie a na rozdíl od antibiotik na něj mikroorganismy nezískávají rezistenci (odolnost). Je tedy účinné stále a opakovaně.

Jak mikrostříbro ničí mikroorganismy? Povrchová struktura microsilver umožňuje na sebe navázat mikroogranismy . Přitom jsou z mikrostříbra kontinuálně odváděny ionty. Tyto stříbrnné částice přímo zaútočí na buněčnou stěnu mikroorganismů, zastaví jejich dělení a tím jejich další množení.

Nanopóry umožňují vysokou přilnavost ke sliznici a tím mnohonásobně zvyšuje účinnost stříbra na bakterie.

Další důležitou součástí pasty a žvýkaček jsou:

 • Dexpantenol, který má protizánětlivé vlastnosti. V případě dutiny ústní dexpantenol (provitamín B5) zklidňuje citlivé zuby a dásně.
 • Zinek, který rovněž působí protizánětlivě a protioxidačně. Dále urychluje proces hojení.
 • Hydroxyapatit, který umožňuje reparaci drobných defektů zubní skloviny.
 • Fluorid sodný, který napomáhá mineralizaci skloviny.

90 % uživatelů potvrdilo zlepšení stavu svých dásní.

Velmi důležité je čistit si zuby ráno i večer! Vždy minimálně 2 minuty, v ideálním případě i déle. Důležitá je ovšem i technika čištění. Vřele doporučujeme konzultovat s vaším zubním lékařem.

Žvýkačku doporučujeme užívat po každém jídle (poslouží velmi dobře jako náhrada za zubní pastu) a žvýkat ji minimálně 5 minut.

Výroba mikrostříbra

Stříbro, jako drahý kov, se začalo v kosmetice používat cíleně kvůli jeho desinfekčním a antibakteriálním účinkům. Z velmi čistého stříbrného drátu, ve vakuu a za použití proudu vysokého napětí, jsou jednotlivé atomy stříbra extrahovány. Ty se pak spojí a vytváří nepravidelné složené stříbrné komplexy, které obsahují až do 20 atomů (mikročástic). Tyto mikročástice pak tvoří houbovité struktury viditelné pod ektronovým mikroskopem. Mezery mezi mikročásticemi jsou tak  malé, že lze skutečně hovořit o nanoporézním materiálu. Vzniká tak šedý prášek ze stříbra, který je velmi čistý a nevykazuje žádné známky nežádoucíh kovů.